Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 24.01.2019, 08:30

Вертіївський дошкільний навчальний заклад "Колосок"

Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [0]
Профспілка і я [0]
Профспілка і я
Новини [2]
Наші педагоги [6]
Адміністрація [4]
Гімн закладу [1]
Гімн закладу
Історія закладу [1]
Історія закладу
Пам`ятки [12]
Оздоровчо-профілактична робота [6]
Профспілка і я [8]
Нормативні документи [47]
Гурткова робота [10]
Готуємось до школи [5]
Методичні рекомендації [13]
Наші групи [60]
Консультації [7]
Конспекти занять [10]
Інноваційна діяльність [1]
Національне-патріотичне виховання [8]
Музична скарбничка [0]
Плани заходів [2]
Випускники нашого "Колоска" [1]
Цивільний захист [3]
Методична робота [8]
Поздоровлення [0]
Вчитель-логопед [6]
Обмін досвідом [4]
Наші групи (2018-2019 н.р.) [5]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Наші групи

Молодша група "Веселка"

Десять способів поговорити про безпеку

Останнім часом у засобах масової інформації все частіше говорять про сексуальні домагання, різні форми насильства тощо. І це тільки підкреслює масштаб проблеми, яка, у першу чергу, ставить під загрозу безпеку дітей.

Завдання батьків - навчити своїх дітей піклуватися про фізичну безпеку. Це допоможе їм уникнути неприємних ситуацій у майбутньому.

Розглянемо 10 способів, які допоможуть дитині подбати про свою фізичну безпеку. Вони будуть корисні як для дівчаток, так і для хлопчиків.

1. З раннього віку привчайте дитину говорити про свої почуття

Таким чином дитина навчиться висловлювати свої емоції, розуміти їх і керувати ними. Дозвольте дитині розповідати про те, як вона почувається, і проявляйте співчуття.

2. Поговоріть з дитиною про те, що значить почуватися в безпеці

Дітям важко розрізняти небезпечні та безпечні ситуації. Важливо, щоб вони навчилися розуміти, коли вони знаходяться в небезпеці. Тому, якщо дитина відчуває небезпеку, вона повинна завжди мати можливість поговорити про це з вами або ще з кимось із дорослих, яким вона довіряє.

3. Поясніть дитині, що тіло може підказувати нам, коли ситуація стає небезпечною

Наприклад, ми можемо відчувати біль у шлунку або прискорене серцебиття. Розкажіть дитині, що це - ранні сигнали небезпеки. Якщо вона відчуває будь-який із таких сигналів, їй потрібно розповісти про це батькам.

4. Допоможіть дитині визначити 3-5 дорослих, яким вона довіряє, до яких може звернутися у випадку небезпеки

Ці люди допоможуть дитині почуватися в безпеці. Вони не обов'язково повинні бути членами вашої сім'ї, але дитина завжди повинна мати можливість звернутися до них по допомогу.

5. Поясніть дитині, що в кожного є свій фізичний простір

Це невелика відстань навколо вас. Ніхто не може порушувати межі цього простору без згоди людини. Тому дитина завжди має право сказати «ні», якщо хтось хоче її обійняти або поцілувати. Замість цього можна «дати п'ять» або послати повітряний поцілунок.

6. Навчіть дитину, що вона й сама повинна поважати кордони інших людей і не повинна порушувати їх без дозволу

Це означає, наприклад, що коли вона хоче взяти за руку іншу дитину, то повинна запитати дозволу. І якщо інша дитина відповість «ні», потрібно поважати її рішення.

Поясніть також, що коли дитина дозволила взяти її за руку або обійняти, у будь-який момент вона може змінити своє рішення.

7. Покажіть дитині «позу незгоди»

Руки повинні знаходитися на поясі, ноги трішки розставлені, плечі підняті й відведені назад. Потрібно вивчити цю позу з дитиною, тому що це дуже переконливий невербальний сигнал, коли необхідно висловити незгоду. Також навчіть дитину висловлювати незгоду з допомогою фраз «Ні!» або «Зупинись! Мені це не подобається!»

Ці фрази й поза ефективні при булінгу або при спробах порушити особисті кордони дитини. Якщо дитина навчиться робити це в 4-5 років, то, швидше за все, вона зможе відстояти свою позицію й у старшому віці.

8. Поясніть дитині, що деякі частини тіла є інтимними

Розкажіть дитині, що до певних частин її тіла (зокрема, до статевих органів) не дозволено торкатися нікому. Якщо хтось порушує особисті кордони (намагається доторкнутися до інтимних частин тіла або показує фотографії з їх зображенням), потрібно відразу ж розповісти про це комусь із дорослих. Дитина також має право сказати «Зупинись!» або «Не роби цього», щоб відстояти свої кордони.

9. Заохочуйте поведінку дитини, коли вона заступається за інших дітей, над якими знущаються або проявляють насильницьку поведінку

Дитина може стати в позу незгоди та сказати: «Гей! Припини це робити!» Якщо розбишака продовжує знущатися над іншою дитиною, можна покликати на допомогу дорослих. Потрібно пояснити дитині, що розповісти дорослим про несправедливість - це не ябедничати.

10. Розвінчати стереотипи

Не використовуйте в розмові з дитиною гендерних стереотипів. Розмовляючи з дівчинкою, не акцентуйте увагу на її зовнішності, а відзначайте її людські якості - розум, почуття гумору, кмітливість і т. ін. Також і в розмові з хлопчиком не відзначайте тільки фізичну силу - похваліть його за доброту, дбайливість, вихованість.

У тому, щоб привчити дитину поважати тих, хто її оточує, немає нічого складного. Дотримуючись простих порад, наведених вище, ви зможете виховати у вашій дитині доброту й уважність до людей.

Як навчити дитину бути обережною

Кожний з нас неодмінно застерігає свою дитину, щоб та трималась подалі від незнайомих людей, та чи розтлумачуємо ми дітям, що стоїть за цими словами? Напевно, ні. Тож на що звернути увагу і як навчити дитину бути обережною?

Діти часто оцінюють людей за їх зовнішнім виглядом. Той, хто виглядає красиво, сприймається ними як «гарний», неохайна ж людина здається «поганою». Проведіть невеликий експеримент: попросіть дитину уявити собі когось непривабливого, брудного, розпатланого, і нехай малюк розповість вам про те, що він думає про цю людину, а потім попросіть, щоб дитина уявила собі людину симпатичну, добре одягнену, причесану, і поспостерігайте, як зміниться сприйняття цього незнайомця в очах вашого малюка.

Після цього поясніть дитині, що брудна людина може бути бездомною і просто не має можливості виглядати інакше. Вона може бути доброю й навіть шляхетною людиною, яка за певних причин опинилась у біді, але її зовнішність лякає нас і змушує триматись подалі від неї. Тим часом люди, які по-справжньому небезпечні, часто привітні й доброзичливі, а їхній вік не має жодного значення – це може бути товариський підліток або літній чоловік із зовнішністю доброго і щирого дідуся.

 

Ваша дитина повинна знати, що таких людей можна зустріти скрізь: на вулиці, у парку чи в торговому центрі. Тому важливо, щоб дитина завжди намагалась перебувати в товаристві інших людей. Адже людина з поганими намірами не захоче мати свідків. Батьківська мудрість полягає в тому, щоб обговорити з дітьми те, як діють такі «підозрілі» люди, розповісти їм про «підводні камені», що приховують у різній поведінці незнайомці. Завдяки цьому (у разі небезпеки) дитина зможе розпізнати проблему і швидко відреагувати.

Як ми можемо навчити наших дітей бути пильними?

Правила, дотримання яких допоможе дитині уникнути небезпеки:

 • завжди перебувай у компанії інших дітей, не ходи один, якщо це можливо;
 • дотримуйся безпечної дистанції з незнайомими людьми – не менше ніж на відстань витягнутої руки – це дасть час на реакцію;
 • не бери в незнайомців цукерки, подарунки, гроші тощо;
 • будь обережним, якщо хтось просить тебе про допомогу і вмовляє підійти до машини. Не підходь;
 • не вір, якщо хтось каже, що знає твоїх батьків;
 • ніколи не повідомляй своє ім'я та прізвище, адресу, номер телефону або будь-яку інформацію про себе тому, кого ти не знаєш;
 • якщо ти знаходишся вдома один, не відкривай двері нікому, кого не знаєш;
 • по телефону не розповідай незнайомим людям про те, що ти вдома один. Скажи, що мама й тато зараз зайняті, зателефонують пізніше.

Про що ще варто знати батькам?

 • не підписуйте речі дитини, тому що це дозволяє покликати її, звертаючись до неї на ім’я та прізвище, що відразу ж викликає довіру;
 • семирічна дитина все-таки ще занадто мала, щоб самостійно ходити на дитячий майданчик;
 • просіть дитину, щоб вона завжди йшла додому однією й тією ж самою дорогою й не скорочувала шлях;
 • налаштуйте в її телефоні швидкий набір номера 102 і покажіть, що необхідно натиснути для виклику;
 • придумайте секретний пароль. Ним може бути будь-яке слово або фраза, відома тільки вам і вашій дитині. Якщо раптом хтось до неї звернеться і скаже, що прийшов нібито на ваше прохання, дитина повинна буде попросити цю людину сказати їй пароль.

У спілкуванні з підозрілими людьми навчіть дитину правила «трьох кроків»

Розкажіть і поясніть дитині, що кожний з нас має таку дуже важливу властивість, як інстинкт, а тому, якщо він відчує, що щось не так, то повинен довіритися своєму внутрішньому відчуттю. Правило «трьох кроків» передбачає наступне. Якщо хтось зупинить дитину, вона повинна:

 • 1. Сказати «ні» або, якщо знадобиться, почати кричати.
 • 2. Швидко піти або втекти від цієї людини.
 • 3. Попросити про допомогу інших дорослих.

Це просте, але дуже важливе правило безпеки, яке не дозволяє втягнути дитину в небезпечну розмову. Постарайтесь відпрацювати різні ситуації, у кожній з яких дитина буде проробляти ці «три кроки». Повторюйте стільки разів, скільки буде потрібно для вироблення потрібної звички. Пам'ятайте: дитині важко протистояти дорослій людині. Тому вона повинна знати, що відповідати дорослому «ні» абсолютно нормально й дозволено!

Місія батьків полягає в тому, щоби зміцнити в дітях упевненість у собі і виховати самостійність. Діти мають право знати те, що може загрожувати їхній безпеці, а також те, що робити в небезпечній ситуації, яка вже виникла. Спілкування тут відіграє величезну роль. Розмовляйте з ними про це!

 

Категорія: Наші групи | Додав: vertievka_otg (09.05.2018)
Переглядів: 48 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2019
uCoz